Вишивка класичний вид українського народного мистецтва, що розкриває невичерпне багатство творчих сил народу, вершини його мистецького хисту.
У минулому майже кожна жінка вдосконалювала своє вміння, прикрашаючи вишивкою одяг і предмети домашнього побуту.
Хранителями і продовжувачами традицій народної вишивки виступають учні та майстри виробничого навчання Грицівського Вищого художнього професійного училища №19.
Серед молоді носіння вишиванки стає модним і стильним явищем. Організація навчання в училищі дає широкі можливості для розвитку народної творчості. В асортименті виробів наших учнів можна побачити складні комплексні зразки, ансамблеві рішення, що відбивають нові культурно-побутові запити часу. Активний творчий пошук нового на основі використання традицій, створення унікальних та мало серійних виробів, прагнення максимально урізноманітнити вироби не лише за рахунок швидкої зміни асортименту, а й за рахунок значної кількості узорів та варіативності їхнього колористичного розв’язання на основі збереження традиційних мотивів. Все це включає в себе підготовку майбутніх вишивальників.
На навчання приймаються юнаки та дівчата з освітою 9-11 класів та випускники інших училищ. Зарахування в училище здійснюється за результатами співбесіди.
Кращі учні училища, які успішно закінчили навчання і здобули робітничу кваліфікацію «Вишивальник четвертого розряду» можуть продовжити навчання на ІІІ ступені і здобути спеціальність «Декоративно-прикладне мистецтво» та кваліфікацію «Художник-виконавець», отримавши диплом молодшого спеціаліста.
Для підготовки робітничих кадрів з професії «Вишивальник» створена матеріальна база. Обладнаний суміщений кабінет композиції і спец. технології, кабінети охорони праці, живопису, рисунку, майстерня ручної вишивки, майстерня машинної вишивки, лабораторія машинної вишивки. Майстерні оснащенні універсальними швейними машинами, обметувальними машинами, робочими місцями для виконання волого-теплової обробки.
Впровадження в навчальний процес комп’ютерних технологій дає змогу швидше і якісніше створювати найрізноманітніші узори для вишивання, використовуючи елементи сучасних і старовинних вишивок, шляхом стилізації творити рослинні, зооморфні, геометричні орнаменти. Дякуючи сучасним комп’ютерним програмам портрети, пейзажі, можна перетворити в чудові узори для вишивання.
У виробничих майстернях училища, крім програмового матеріалу з вивчення та виконання технік машинної і ручної вишивки, студенти виконують послуги населення, оздоблюючи вироби різних асортиментів.
Останнім часом досить великий запит у населення на вишиті вироби.
Навчання на сучасному обладнанні дають можливість задовольнити вимоги роботодавців зокрема: ПП «Оскар Т» м. Київ та фабрика «Веснянка» смт. Миропіль Житомирської області, на яких учні нашого училища проходять виробничу практику та надалі влаштовуються на роботу.
Кабінети і майстерні забезпеченні пакетами навчально-плануючої документації, тематичними папками, дидактичним матеріалом, інструкційними картками, стендами, плакатами, навчальними елементами, роздатковим матеріалом, куточками з охорони праці.
Матеріально-технічне і навчально-методичне забезпечення кабінетів і майстерень забезпечує реалізацію навчальних програм професійно-теоретичної і професійно-практичної підготовки і складає 95 % від потреби.
Навчальні приміщення відповідають санітарно-гігієнічним нормам та вимогам охорони праці.
В сучасній професійній діяльності педагогів поряд з традиційними засобами наочності (зразками, демонстраційними матеріалами, посібниками тощо) все частіше з’являються інноваційні засоби навчання, розроблені педагогами. Електронні посібники, навчальні елементи, презентації, слайд-шоу, відеоуроки, застосування навчальних фільмів, ось перелік інноваційних засобів навчання, які розробляють і впроваджують педагоги Грицівського Вищого художнього професійного училища на уроках теоретичного та виробничого навчання.